logoPierwszy tydzień akcji dyplomowej i pierwsze 200 łączności za nami!!! Od czwartku 15 lutego stacja SN160SPP rozpoczęła nadawania. Młodzi krótkofalowcy zrobili łączności z korespondentami z całej Polski od Nowego Sącza przez Lublin, Malbork aż po Gdańsk i Szczecin.

Usłyszeli o nas i na Słowacji i w Niemczech, najdalsza jak do tej pory łączność z udziałem naszych uczniów to Tamsalu w Estonii i nawet tam już wiedzą, że jest taka szkoła i że obchodzi 160 lat istnienia Za nami pierwsze rozdane dyplomy!! Trafiły już do korespondentów, którym udało się uzbierać w naszej akcji krótkofalarskiej 160-lecia Szkoły Podstawowej w Paszkówce 160 pkt.
         Spotkania przy radiu to nie tylko łączności. Uczniowie wyszukują informację o swoich rozmówcach na qrz.com i zaznaczają ich QTH czyli położenie stacji na mapie. Nie da się ukryć że utrwalają wiedzę geograficzną ale również poznają nowe rejony naszego kraju. Z Januszem SP9SJP uczą się obsługi websdr-a tak, że pomimo braku sprzętu mogą w domu sprawdzić co w eterze słychać. Poznają z nim podstawy krótkofalarstwa np. jak zbudować własną antenę. Łączności bywają po polsku, angielsku ale mają również okazję usłyszeć język czeski, włoski niemiecki itd., Dobra okazja do utrwalenia języka angielskiego, ale też możliwość uczenia się innych języków niż te już znane.
          Jak mówi ich opiekun – Agata SP9AJP - dzieciaki są niesamowite!! Szybko się uczą, z łączności na łączność nabierają coraz większej wprawy, swobody i pewności i cóż - tylko pogratulować młodym krótkofalowcom. A chętnych do łączności z nimi – przybywa.

Więcej informacji - tutaj

Zobacz galerię zdjęć