7Z dniem 14 marca zakończyła się krótkofalarska akcja dyplomowa z okazji 160-lecia naszej szkoły. 860 uczestników, 99 wydanych dyplomów i ponad 2750 łączności w trakcie tego miesiąca.
Uczniowie sprawdzili się rewelacyjnie!! Od pierwszych nieśmiałych wymian raportów do całkiem swobodnej rozmowy.

Doszli do takiej wprawy w technice operatorskiej, że wśród szumów bezbłędnie wyławiali znaki swoich rozmówców. Literowanie, zapamiętywanie znaków, logowanie łączności – coś niesamowitego jak szybko to opanowali. Wykonali ponad 400 łączności z całą Polską ale z korespondentami z zagranicy od Estonii przez Czechy, Słowację Rumunię, Niemcy, Danię po Włochy i Francję.
W ostatnim dniu akcji dzieci uczestniczyły w zawodach krótkofalarskich i cóż spodobało się. Na podsumowanie akcji przyjechali członkowie klubu SP9KUP aby osobiście im pogratulować, podziękować za zaangażowanie i wręczyć dyplomy. A młodzi operatorzy nie byliby sobą gdyby nie wykorzystali okazji – nie często się zdarza spotkanie z żywą legendą krótkofalarstwa jaką jest Zbyszek SP9HPA, który oprócz wiedzy popartej doświadczeniem ma niewątpliwie dar opowiadania.
I cóż akcja dobiegła końca cała Polska wie, że jest taka wyjątkowa szkoła w Paszkówce, która w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę istnienia. A my działamy nadal tyle już że pod swoim klubowym znakiem SP9KJA i cóż – zapraszamy do łączności.

 

2

 

5

 

6

 

1

   4       

3      

7