11W dniach od 4.06-08.06 uczniowie z klas 5,6 7,8 wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do trzech stolic: Rygi, Tallina oraz Sztokholmu. Była to niesamowita przygoda dla wszystkich, gdyż dwie noce spędzili na promie Tallink Baltic Queen.

W Rydze stolicy Łotwy uczniowie zwiedzili Stare Miasto oraz główne jego place: kościół św. Piotra, symbol miasta – Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek.

Następnie udali się w dalszą podróż do Tallinna. Po zaokrętowaniu się na prom wyruszyli do Sztokholmu rejsem nocnym. Wieczorem czekała na wszystkich obfita kolacja w formie szwedzkiego stołu. Różnorodność przystawek, dań głównych, deserów zaskoczyła niejednego smakosza.

Po śniadaniu na promie oraz po dopłynięciu do stolicy Szwecji rozpoczęliśmy zwiedzanie Sztokholmu – miasta położonego na 14 wyspach, połączonych ze sobą 53 mostami. Zobaczyli najważniejsze miejsca szwedzkiej stolicy w tym Ratusz Miejski , Pałac Królewski oraz Stare Miasto Gamla Stan – historyczną dzielnicę Sztokholmu wraz z Muzeum Nobla. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Vasa – jest to muzeum dobudowane do prawdziwego okrętu , który zaginął podczas pierwszej podróży w 1628 roku.

Po południu grupa powróciła na prom, gdzie czekała na wszystkich obfita kolacja oraz wiele atrakcji takich jak : karaoke, dyskoteka, czy podziwianie widoków z najwyższego tarasu widokowego statku.

Po całonocnym rejsie dopłynęliśmy do Tallina , stolicy Estonii, uczniowie mieli okazję zwiedzić Stare Miasto z malowniczymi uliczkami oraz gotycką katedrą. Wszystkich zachwycił zamek Toompea znajdujący się na wzgórzu , z którego rozciągały się niezwykłe widoki na miasto i Morze Bałtyckie.

Około 16.00 rozpoczęła się droga powrotna do Polski. Wycieczka ta była jedną z najciekawszych podróży obfitujących w niesamowite widoki oraz niezwykłe atrakcje.

Galeria zdjęć:

Ryga

Tallink Baltic Queen - Prom

Sztokholm

Tallin