turniej zającWe Wtorek 26 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łączanach odbył się X Gminny Turniej Sprawnościowy ,,Zajączek 2022” dla uczniów klas II i III szkół podstawowych z naszej gminy.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn reprezentujących szkoły z Łączan, Paszkówki, Brzeźnicy, Tłuczani, Marcyporęby i Sosnowic. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Brzeźnica Bogusława Antosa.

Celem turnieju było stwarzanie warunków do rozwijania zainteresowań i uzdolnień sportowych dzieci, doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej, wprowadzenie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa, kształtowanie formy rywalizacji sportowej z zachowaniem zasad fair-play.

Naszą szkołę reprezentowały drużyny w składzie:

Klasa II: Urszula Kowal, Oliwia Galos, Wiktoria Kucharczyk, Milena Maniek,

               Damian Tomasik, Kacper Kowalczyk, Jakub Orzechowski, Szymon Żmuda

Klasa III: Lena Ficek, Amelia Woźniczka, Zuzanna Sumera, Milena Mocała,

                Dawid Kurasz, Adam Skrzypiec, Filip Sobkowicz- Singh, Daniil Trafimenka,

Uczniowie klasy II zarówno w eliminacjach jak i ostatecznie w finale turnieju zajęli I miejsce.

Po zakończeniu turnieju zwycięskie drużyny odebrały z rąk Wójta Gminy Brzeźnica pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy. Wszyscy zawodnicy otrzymali również nagrody.

Z okazji jubileuszowego X Gminnego Turnieju Sprawnościowego dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łączanach zorganizowała dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek w postaci tortu.      

Po zakończeniu turnieju wszyscy uczestnicy obejrzeli przedstawienie zorganizowane przez Gminne Centrum Promocji i Kultury w Brzeźnicy.

 

Zobacz galerię zdjęć